דיור ציבורי וטיפול בתביעות פינוי

דיור ציבורי וטיפול בתביעות פינוי

דיירים של הדיור הציבורי הם אלו המתגוררים בדירה השייכת למדינה, וזאת לפי הסכם שכירות שחתמו עם החברה המשכנת ("שיקמונה", "עמידר", "עמיגור" ועוד).חדלות פרעון ודיור ציבורי

במבצעים שהמדינה עורכת מדי כמה שנים נמכרות הדירות לדיירים בהנחות משמעותיות שמגיעות בממוצע למאות אלפי ₪ לדירה.

תביעות פינוי מוגשות בד"כ בשני מצבים: מצב ראשון : תביעות שמוגשות לבית המשפט בגין פיגורים של הדייר בתשלומי שכר הדירה – בתביעה מסוג זה נשאף להפחית במסגרת מו"מ בהליך המשפטי את גובה החוב ולהגיע להסכם פשרה בתשלום מופחת, אשר ימנע את הפינוי.

מצב שני: כאשר דייר ציבורי הולך לעולמו בטרם הספיק לרכוש את הדירה וקרוביו שהתגוררו אתו בדירה שנים רבות לפני פטירתו (למשל: ילד או נכד), מבקשים להיות מוכרים כ"דייר ממשיך" בדיור הציבורי.

קרוב משפחה נדרש להתחיל הליך מנהלי מול הוועדות, להוכיח את תקופת מגוריו בדירה ועמידה בקריטריונים נוספים של דייר ממשיך בדיור הציבורי. אם בקשתו נדחית, החברה המשכנת מגישה לבית המשפט תביעת פינוי כנגדו.

בתביעה מסוג זה תציג החברה המשכנת לבית המשפט את ביקורי המעגל שערכו עובדיה  לאורך השנים. ללא ייצוג של עורך דין מומחה בתחום דיור ציבורי טיפול בתביעות פינוי,  יתקשה הלקוח להתמודד עם עורכי הדין של החברה המשכנת ועלול  לאבד את הזכאות לדירה.

הוכחת פרק הזמן של המגורים המשותפים עם הנפטר איננה הבעיה היחידה : עוה"ד המייצג נדרש להכיר בצורה יסודית ומעמיקה את כל החוקים, הפסיקה, התקנות, הנהלים ותיקוני החקיקה שבוצעו בתחום זה, כמו גם את הכלים המשפטיים הנוספים בהם ניתן לתקוף את הבעיה.

משרדנו מייצג שנים רבות בתביעות פינוי "דייר ממשיך" בדיור הציבורי מול משרד השיכון והחברות המשכנות באזור הצפון וזכה להצלחות ניכרות שחלקן הקטן מופיע כאן באתר.

אל תוותרו על זכויותיכם – הן שוות כסף רב ! פנו עוד היום למשרדנו לקבלת ייצוג משפטי מקצועי בעניין דיור ציבורי טיפול בתביעות פינוי.

תקשיבו ללקוחות שלנו

אנא השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם