טיפים - דיור ציבורי

אל תתפתו לתת לחברה המשכנת להגיש בשמכם בקשות למשרד השיכון. בעת המצאת המסמכים לנציג החברה המשכנת, מומלץ מאוד לצרף בקשה ותצהיר תומך.

אם הוועדה העליונה דחתה את הבקשה ל"דייר ממשיך" ולא הגשתם על כך עתירה מנהלית בתוך 45 יום, עלול בית המשפט לקבוע בהמשך כי אין לכם הגנה בפני תביעת פינוי שתוגש בעתיד לבית משפט השלום  על ידי החברה המשכנת  !  לכן רצוי למצות את ההליך המנהלי במלואו.

ההליך המנהלי לעניין "דייר ממשיך" מתחיל בבקשה לוועדה פנימית, אחריה לוועדה עליונה ולבסוף ניתן גם להגיש עתירה מנהלית (הליך משפטי מורכב, המתנהל בבית המשפט המחוזי). הבעיה נוצרת כאשר דייר מבקש לחסוך בעלויות ופונה בתחילה לוועדות בעצמו (ללא ייצוג משפטי). כאשר לאחר מכן הוא מבקש להגיש עתירה מנהלית, מתגלות לעיתים טעויות בבקשות / נתונים שכבר הגיש או מסר. טעויות כאלו עלולות לפגוע משמעותית בסיכויי קבלת העתירה המנהלית. לכן, פנייה לוועדות מבלי שעו"ד מומחה בחן את הבקשה עלולה להתגלות כטעות קשה שלא ניתן לתקנה – כאשר מדובר בנכס השווה מאות אלפי ₪, אתם עלולים להתחרט על כך.

בעת המגורים בדירה עם הדייר החוזי, בשום מקרה אין לנתק את רצף המגורים בדירה ! גם עזיבה קצרה של הדירה עלולה להתגלות כטעות שתביא לאובדן הזכויות. בכל מקרה, הדבר תלוי בנסיבות של כל מקרה ויש להיעזר בעו"ד המכיר את החוק, התקנות, הפסיקה והנהלים הרלוונטיים.

אנא השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם